Špunty a plavecká čelenka Ear-Band-It® byla původně navržena Dr. Jack Malkoffem pro děti s perforací ušního bubínku, aby jim umožnila plavání. Perforované bubínky, nebo bubínky se zavedenými ventilačními trubičkami (stipuly), dříve znemožňovaly plavání ve vodě, protože hrozilo zaplavení středouší přes stipulky a  tím vznik okamžitého zánětu středouší. Postupně se ale  tato koupací pomůcka rozšířila mezi plavce všech věkových kategorií, kteří jsou náchylní k zánětům zvukovodu, nebo jen prostě  nemají rádi vodu v uších.

Putty Buddies® špunty

Špunty jsou měkké, pohodlné, netlačí. Silikonové ušní špunty jsou dostupné v několika barevných provedeních. Špunty jsou nepotopitelné. Extrémně měkký silikon poskytuje více pohodlí, je přilnavý a dobře drží špunty na svém místě.

Použití

  • Nevtlačujte špunty násilím do ušního kanálu
  • Oddělte jen tolik silikonu, kolik je potřeba, pro větší děti a dospělé použijte celý špunt
  • Vytvarujte kuličku či placku a vtlačte ji do čistého a suchého ucha
  • Prstem urovnejte špunt, aby pohodlně seděl a kryl celý vnějšek ucha
  • Následně nasaďte pevně  čelenku tak, aby vlasy nebyly pod  čelenkou !
  • Nevtlačujte špunty dovnitř do zvukovodu.  Špunty vyjměte tlakem zezadu na boltec
  • Špunty vyměnte pokud jsou silně ušpiněné

Putty Buddies® silikonové ušní špunty jsou určeny pro opakované použití, doporučujeme je uchovávat v ochranném obalu. Špunty vyměňte pokud jsou špinavé nebo pokud ztratily svou přilnavost.   Silikonové špunty jsou doporučovány lékaři při plavání, sprchovaní a všeobecně jako ochrana při styku s vodou. Nedoporučují se při potápění do hloubky větší než 4 metry.  Pro maximální ochranu používejte ušní špunty současně s Ear Band-It® plaveckou čelenkou.

VAROVÁNÍ: Zakryjte pouze vnejšek ucha. Nevtlačujte do ušního kanálu. Silikonové špunty jsou bezpečné, pokud jsou používány dle instrukcí. Chraňte před dětmi. Při polknutí – špunty jsou netoxické, ale mohou způsobit dýchací obtíže při vdechnutí. Nenatahujte silikon do příliš úzkého tvaru. Zabraňte kontaktu se šampony a přípravky na bázi oleje.

Pokud vtlačíte špunty do ušního kanálu, nepokoušejte se je vyjmout sami. Nepoužívejte pinzetu, vatové tyčinky ani jiné nástroje, které by mohly vtlačit špunt ještě hlouběji do ušního kanálu. Pouze ORL specialista má nástroje a potřebné zkušenosti k bezpečnému vyjmutí špuntů. Silikonové špunty vtlačené na krátkou dobu nejsou nebezpečné, za předpokladu, že se nepokusíte je neodborně vyjmout a nevtlačíte je tak příliš hluboko do ušního kanálu.

 

Plavecká čelenka ULTRA

Novinka roku 2012. Čelenka je vyrobena ze 4mm neoprénu perforovaného na vnitřní straně, díky čemuž drží pevně přilnutá při vodních aktivitách. Ušní klapky jsou větší a vytváří tak větší přilnavost a pokrytí ucha. Unikátní tvar Ear Band-It® ULTRA nabízí větší pevnost a pohodlí při nošení.

Neoprén není vodotěsný materiál, cílem čelenky je udržet bezpečně špunty v uších, aby se zabránilo vniknutí vody do zvukovodu.

Čelenka je dostuná v pěti barevných variantách ve třech velikostech (S, M a L). Ve velikosti L navíc v hněd a černé.

Použití

Čelenka může být při prvním použití trochu těsná. Pokud ano, uchopte oba konce a čelenku držte chvíli napnutou, dokud neopren nepovolí.

Potápění s čelenkou je možné, pouze nedoporučujeme skákat hlavou napřed.

Koupací čelenky