Píchání uší pro aplikaci naušnic není bez rizika. Může spustit alergii na nikl, které se už nelze zbavit. Vyhýbat se pak niklu je obtížné, neboť nikl je obsažen e všech kovech, dokonce i zlatu a stříbru, kam se dostává v podobě nečistot.

Riziko způsobení alergie na nikl nástřelem náušnic, lze minimalizovat použitím nealergických zaváděcích náušnic.

Pod značkou Blomdahl Medical Ear Piercing naleznete komplexní škálu krásných zaváděcích náušnic z materiálů, které vaší pokožce neublíží. Všechny náušnice jsou malé, lehké a mají maximálně hladký povrch, což jsou ideální předpoklady pro dobré hojení rány. Nejlepší křišťál od firmy Swarovski odráží a láme světlo podobně jako diamanty a jiné drahokamy.

Plně hygienické – uzavřená kazeta maximálně chrání před zanesením infekce. Ta součást, která u staromódních perforačních nástrojů propichuje ucho za uchem u desítek a stovek zákazníků…byla nahrazena jednorázovou, sterilní a dokonale uzavřenou kazetou.

Ta obsahuje jednu zaváděcí náušnici včetně ozdobné matičky (ne dvě, jak je to běžné u mnoha jiných systémů). Zákazník si může být jist, že je kazeta sterilní a jednorázová, a že bude použita jen na něj a nikoho jiného.

Po propíchnutí ušního boltce je kazeta před likvidací uzavřena ochranným krytem. Ten chrání veškeré části které byly v kontaktu s uchem či v jeho blízkosti.

Náušnice a alergie na nikl

Alergie na nikl není vrozená. Je to kožní alergie, která vzniká při dlouhodobém kontaktu s předměty obsahujícími nikl, jako např. zipy, knoflíky, mince a šperky. Propichování uší ale řady těch, kdo touto alergií trpí, značně rozšiřuje. Lékařské studie z celého světa potvrzují, že je propíchnutí ušních boltců jedním z hlavních rizikových faktorů pro rozvoj alergie na nikl, přičemž je zdrojem alergie u 10-30% takto postižených žen.

Jakmile máte se u vás tato alergie jednou rozvinula, nelze se jí zbavit. Jediným řešením je vyhýbat se kontaktu se všemi kovy obsahujícími nikl. To může být velmi obtížné, protože nikl obsahují všechny kovy, dokonce i zlato a stříbro, byť jen v podobě nečistot. Neexistují tedy kovové zaváděcí náušnice, v nichž by nebyla alespoň stopa niklu. Pokud si tedy chcete dát propíchnout ušní boltce, minimalizujte riziko této alergie a zvolte sadu a metodu Blomdahl Medical Ear Piercing, kde jsou zaváděcí náušnice zhotoveny z nealergických materiálů, používaných v lékařství: plast (Medical Plastic), pozlacený titan (Titanium Gold) a přírodní titan (Titanium Natural).

Titan – nejbezpečnější kov k popíchnutí ušního boltce

Titan je organismem velmi dobře přijímán, a tak je čím dál oblíbenějším materiálem při výrobě implantátů a jiných lékařských produktů, kde často nahrazuje nerezovou (chirurgickou) ocel. Pro naše výrobky používáme homogenní titan (bez pokovení jiným kovem) stupně „pro lékařské použití“, který je minimálně alergenní.

Zaváděcí náušnice Golden Titanium jsou potaženy 24karátovým zlatem, ale pouze na té části povrchu, která není v kontaktu s pokožkou. Veškeré části, které jsou v přímém styku s pokožkou, jsou z čistého nealergenního titanu. Titan lze doporučit pro každý typ pokožky.

 

Medical Plastic – zaváděcí náušnice bez jediné stopy niklu!

Protože všechny kovy obsahují nikl, přinejmenším ve stopových nečistotách, vyvinuli jsme Medical Plastic -zaváděcí náušnice bez jediné stopy niklu. Při jejich použití tedy ani trochu nehrozí vznik alergie na nikl. Náušnice Medical Plastic doporučujeme zvláště dětem a dospělým, kteří si chtějí být absolutně jisti, že se u nich během hojení tato alergie nevyvine.

Bezpečné náušnice